NOVINKA: Citáty pro každý den do Vašeho Facebooku, Twitteru a Google Plus! Lajkujte!!
Stříbrné přívěsky
Pitevna.cz  »  Povídky  »  Sci-fi
Eshop se stříbrnými přívěsky!
Ručně vyřezávané betlémy
Dřevěné zbraně
Antikvariát - knihy pro všechny!
CactusReklama na stříbrné a ocelové přívěsky:

Sci-fi povídky

Počet položek v kategorii: 15 (zobrazeny 1 až 15)


Závod o dobytí Marsu   (PDF)

Lidstvo se toužilo dostat do vesmíru odnepaměti. Spatřit krásu světa pod sebou a prozkoumat to, co se nalézá za oblohou. Mnozí lidé by dali cokoli za to, aby mohli nakouknout do neznáma. 12. dubna 1961 spatřil první člověk Zemi z vesmíru. 20. července 1969 vstoupili lidé na Měsíc. Další metou ve zdolávání vesmíru je Mars.

Autor: Sheppard

Koniec a samota   (PDF)

Je to už téměř čtyřista let, co jsem přišel s nápadem sestrojit nanobotický imunitní systém. Mikroskopické roboty, kteří by mě chránili před chorobami a zraněními, dokázali zabránit stárnutí, což by mělo za následek s odolností vůči zraněním a chorobám - nesmrtelnost.

Autor: Martin Jurča

2. Kontakt   (PDF)

Není to tak dávno, co se lidstvo sjednotilo, aby řešilo celosvětové problémy, byl nastolený světový mír a byl konec diktatur. Necelých čtyřicet let potom se pokusila jistá sekta prolomit bezpečnostní systém planety a ovládnout celou Zem.

Autor: Martin JurčaČekání na správnou chvíli

Zóna je velice zvláštní místo. Ještě před několika týdny úplně bez vzrušení všichni sledovali události v ukrajinském Černobylu. Zóna byla jen poměrně malé místo. Nyní existuje jen pár míst, které se Zónou nazývat nemusí.

Autor: Mikuláš "Binariz3" Kříž

F.E.A.R po česku

... "Neřekl bych, bude pořádná razie a hodláme stihnout nejmíň deset hospod."
Přestal jsem chvilku šmátrat. "Deset? A nevadí vám, že noc má asi osm hodin? Zítra máš nástup na vrátnici v šest.“ ...

Autor: Miroslav Zíma

Dnes na to stačí jeden chybný krok…

Město se táhlo téměř od obzoru k obzoru a sahalo stovky metrů do výše. Mělo téměř padesát miliónů obyvatel. Bylo dílem tisíců projektantů, vědců, pracovníků a přírodních sil. Nebylo totiž ani z kovů, ani z plastů, ani z kamení, ale z kmenů geneticky a hormonálně upravených stromů...

Autor: Marcel "Mortles" Koníček

Kóje 231

Myslíte si, že lidstvo bude natolik úspěšné, že bude existovat navždy?

Autor: Shadius

Culture Shock   (PDF)

Norman pracuje v USA jako pokusný králík ve výzkumu jiných dimenzí. Touha člověka po poznání nepoznaného je věčná. Kdo přišel na to zkoumat třetí dimenze se neví, pokoušeli se však o to i nacisté za druhé světové války. Nikdy se jim to však nepovedlo. Náš hlavní hrdina Norman se do jiné dimenze dostane, ale bude to svět, který je spíše existující noční můrou než čímkoliv jiným.

Autor: The_Pretender

Y2K   (PDF)

Máme nějakou jistotu, že se nebude opakovat počítačový problém roku 2000. Nezhroutí se celá infrastruktura, když lidé na své počítací mašinky neustále více spoléhají? Sci-fi povídka Y2K tento stále hrozící problém nastiňuje...

Autor: The_Pretender

Béčko

Naděje začínajícího scénáristy jsou smeteny ze stolu i s jeho scénářem. Godziloidní příšery se najednou nechytají, nechtějí je. A to i přesto, že opět ohrožují New York a nedají se zastavit.

Autor: Ondra Čížek

Immortality

Tato povídka má podtitul "člověk je natolik vyspělý, aby zahubil sám sebe"... Co dodat, když je to bohužel jen smutná pravda k níž nemáme daleko?

Autor: The_Pretender

Nový úděl

Že je člověk dravec, který jednou zničí nejen svůj druh, ale i všechny ostatní, to je jasné. No a tato povídka šmrncnutá prvky úvahy je přesně o tom.

Autor: Shadius

Útek

Kšeft je kšeft. Zvlášť když jde o velký prachy. Po třetí světové válce, kdy celou planetu téměř ovládli mafiáni, se sice vlády snaží udržovat jakž takž pořádek, ale lidé, jako náš hlavní hrdina, už ví, jak se chopit své šance...

Autor: Michal „mrtvola“ Dorčák

Posledný lov

Hlavní hrdina musí zlikvidovat společně s člověkem, kterého má poznat až na místě akce, bandu tří upírů. Až na místě však zjistí, že jeho společníkem je mladá žena a upírů je o jednoho více než bylo předpokládáno.

Autor: Michal „mrtvola“ Dorčák

Návrat na Mars

Když jsem se vrátil na planetu Mars, našel jsem jen válkou zmrzačenou planetu. Vše bylo na pokraji zkázy. Skoro vše, co tu pozemšťané kdysi vybudovali, se ve válce za samostatnost planety změnilo v trosky.

Autor: David Havlíček

Stříbro


Chcete přísun vtipů do Facebooku? Klikněte na tlačítko "To se mi líbí"!

               Lišta.cz: Registrací pres teno reklamní banner získáte 7.500 kreditu.