NOVINKA: Citáty pro každý den do Vašeho Facebooku, Twitteru a Google Plus! Lajkujte!!
Stříbrné přívěsky
Pitevna.cz  »  Povídky  »  Ostatní
Eshop se stříbrnými přívěsky!
Ručně vyřezávané betlémy
Dřevěné zbraně
Antikvariát - knihy pro všechny!
CactusReklama na stříbrné a ocelové přívěsky:

Ostatní povídky

Počet položek v kategorii: 10 (zobrazeny 1 až 10)


Zářící hvězdy za bílé noci

Najdu takhle moji manželku s mým nejlepším přítelem. Nejdříve střelím ji a pak se otáčím na něj. Chyba. Stočí zbraň mým směrem. Výstřel. A víte co ten vůl udělá než umřu ? Ne ? HA HA HA.

Autor: Jiří Benda

Osudný omyl   (PDF)

Poměrně drsný příběh. Žijeme v poměrně mírové době Evropy, ale stačí chvilka a může začít nějaká válka. Hrdinové tohoto příběhu taky začínají naprosto běžný den, který se změní v peklo.

Autor: Martin Jurča

Mafia 2020

„Červená šest, dvanáct, dvacet tři a třicet šest, prosím!“ Markova šťastná čísla. Nikdy jiné do lotýnky nepoužil. Paradoxně s nimi ale také nikdy nevyhrál.

Autor: Danda.33Strážca

„Tajná služba?“ Jakoby ho to trochu zarazilo. Cítil se trochu nejistě a obrátil malou kartičku dozadu. „Naco tam píšou ty údaje? Aj tak mi je mění skoro každý měsíc, jen tu přiblblou fotku tam nechávají.

Autor: Štefan Janiček

Pocta lásce bratrské

Můj bratr. V osmnácti odešel a už jsme o něm nikdy neslyšeli. Zmizel a neočekávaně, ulice ho zlákala. Nechal pouze vzkaz „Odcházím, prosím nehledejte mě“. A my ho nehledali. Nechtěl to. Vzpomínám si, že za nocích, jako je tato, jsme vyšli s bratrem z domu, lehli si jen tak do trávy a pozorovali hvězdy. On my vždycky vyprávěl o romanci a lásce, o citech a souznění. Já jako mladší jsem mu naslouchal s nadšením. A pak zmizel. Jako pára nad hrncem. Doufám, že ho ještě někdy uvidím…

Autor: Shadius

The Offspring v Las Vegas

Bylo to jednou, když měli Offspring koncík v Las Vegas, ovšem na baru v hotelu seděli jen Atom a Dexter, to proto, že Greg K si už šel lehnout, což Dexter okomentoval: „No to čumim.“

Autor: hornik

Jak jsem se k někomu ošklivě zachoval

Občas se stane, že se k někomu nechováte fér. A o tom je i tato krátká povídka. Aneb jak lze třeba jen jednoduše ublížit člověku, aniž bychom chtěli a jak je pak nepříjemné, když zjistíte, že to nebylo férové.

Autor: David Havlíček

Kde si byl, anděli můj!

Ono totiž ten pokus doprovázela smůla za smůlou. A nejhorší na tom je, že až do poslední chvíle sem ani já sám vlastně nevěděl, proč to tak všechno dopadlo. Ale jak známo ze slov slavného Sherloka Holmese „v každém, i v tom nejzáludnějším problému, dojde vždy k logickému vysvětlení“. A tak tomu bylo i toho dne. A nejhorší na tom je, že stačilo jen tak málo a všechno mohlo být úplně jinak.

Autor: Pavel "Kačer" Paulenka

Večer

Zajímavá povídka, která přesto, že je velmi krátká, obsahuje v sobě poetiku marnosti i naděje zároveň. Možná je to tak trochu úvaha, možná varování před válkou. Radujme se z každého okamžiku, protože ten další může být poslední.

Autor: Michal „mrtvola“ Dorčák

Mezi nebem a zemí

Povídka, v níž se řeší základní otázky lidského bytí: Kdo jsme? Odkud přicházíme? A kam směřujeme?

Autor: Shadius

Stříbro


Chcete přísun vtipů do Facebooku? Klikněte na tlačítko "To se mi líbí"!

               Lišta.cz: Registrací pres teno reklamní banner získáte 7.500 kreditu.