NOVINKA: Citáty pro každý den do Vašeho Facebooku, Twitteru a Google Plus! Lajkujte!!
Stříbrné přívěsky
Pitevna.cz  »  Povídky  »  Úvahy
Eshop se stříbrnými přívěsky!
Ručně vyřezávané betlémy
Dřevěné zbraně
Antikvariát - knihy pro všechny!
CactusReklama na stříbrné a ocelové přívěsky:

Počet položek v kategorii: 9 (zobrazeny 1 až 9)


Žárlivost

Jak se asi cítí mobil, který má se svým majitelem velmi kladný vztah, když se majitel začne koukat po jiných mobilech, které jsou lepší, výkonější a mají mnohem větší množství funkcí. Takový mobil prostě začne žárlit.

Autor: Johan07

Znásilnenie   (PDF)

Taková velmi zajímavá úvaha nad znásilněním. Úvaha poukazuje na několik důležitých aspektů i na fakt, že vyrovnat se s tímto není zrovna jednoduché.

Autor: Martin Jurča

Dva dni   (PDF)

Diagnóza - rakovina. Hrdince tohoto příběhu zbývají dva dny života, poslední víkend. Je to málo, zdá se. Ale je to relativní.

Autor: Martin JurčaKouzelník

... možná přijde i kouzelník. Zpověď varietního umělce... smutek za oponou... Jeho vzpomínky na přátele, které nikdy neuvidí, ani neví kde teď jsou a on už je také jinde...

Autor: David Havlíček

Šťastie a násilie

Jak spolu souvisí štěstí a násilí? Tak to sem si taky neuměl vůbec představit, tedy až do chvíle než jsem si přečetl tuto úvahu. Mimochodem jste šťastní nebo spíše tíhnete k násilí?

Autor: Michal Dorčák

Lhostejnost

Úvaha (fejeton) na téma lhostejnost. Co dodat? Snad jen, že lhostejnost lidí k ostatním neustále roste a bude to ještě horší.

Autor: The_Pretender

Večer

Zajímavá povídka, která přesto, že je velmi krátká, obsahuje v sobě poetiku marnosti i naděje zároveň. Možná je to tak trochu úvaha, možná varování před válkou. Radujme se z každého okamžiku, protože ten další může být poslední.

Autor: Michal „mrtvola“ Dorčák

Slon

Taková krátká úvaha o tom, jak na nás asi pohlíží zvířata. Nám přijde normální, že nemáme srst nebo že stojíme napřímení, ovšem každý fakt a každý moment na světě lze vnímat mnoha pohledy. Jak třeba takovému slonovi v zoo připadá člověk?

Autor: David Havlíček

Postel

Myslím, že se nenajde člověk, který by neměl rád svojí postel...

Autor: David Havlíček

Stříbro


Chcete přísun vtipů do Facebooku? Klikněte na tlačítko "To se mi líbí"!

               Lišta.cz: Registrací pres teno reklamní banner získáte 7.500 kreditu.