NOVINKA: Citáty pro každý den do Vašeho Facebooku, Twitteru a Google Plus! Lajkujte!!
Stříbrné přívěsky
Pitevna.cz  »  Povídky  »  Historické
Eshop se stříbrnými přívěsky!
Ručně vyřezávané betlémy
Dřevěné zbraně
Antikvariát - knihy pro všechny!
CactusReklama na stříbrné a ocelové přívěsky:

Historické povídky

Počet položek v kategorii: 6 (zobrazeny 1 až 6)


A všechno bylo jinak

Život je zvláštní, dokáže si hodně zahrávat se smrtelníky. Nesmíme však litovat toho, co se stalo. My odejdeme, ale po nás zbudou příběhy. Jeden vám mohu vyprávět. Je to historie našeho rodu.

Autor: Alex "Ulric"

Vzpomínky na mládí   (PDF)

Autentický příběh, který nás zavede do doby druhé světové války, díky němuž pochopíte, že opravdový nepřítel není v cizích řadách, ale může se ukrývat hned vedle vás. Ne nadarmo se říká, že nepřítel nepřítele je můj přítel...

Autor: V převzetí The_Pretender

Pravá historie meče Excalibur   (PDF)

Povídka s podtitulem "Kterak Excalibur do šutru přišel". Trochu historie nikoho nezabije. Zvláště, když je podána s autorovým veselým nadhledem na dějiny. Vydejte se s touto povídkou do dávných časů Merlina, Artuše a Uthera...

Autor: The_PretenderVe válce

Válka, to slovo v sobě skrývá hrůzy, které si asi nikdo z nás nedokáže představit. Každý z těch mladých kluků, co jdou bojovat, každý z těch vojáků je přeci člověk, má rodinu, plány, sny, touhy, lásky, pak najednou přijde válka a vše změní... zbyde jen popel a dým, je to strašné.

Autor: Jiří Lexa

Omyl

Druhá světová válka. Vasilij se schovává osamocen v jednom z německých domů a přemýšlí, jak by se dostal k nějaké ruské jednotce, když má u sebe jen pistol se sedmi náboji, pušku se třemi náboji a pohled z okna mu dává vědět, že Němci jsou všude kolem.

Autor: Michal „mrtvola“ Dorčák

Prokletí

Organizovaná církev se tváří jako kamarád. Bohužel ale nikdo nevyvrátí fakt, že před dávnými časy byly pod jejím svolením vražděni i nevinní lidé. Smrt hrozí i hrdinkám této povídky. Jak to dopadne?

Autor: The_Pretender

Stříbro


Chcete přísun vtipů do Facebooku? Klikněte na tlačítko "To se mi líbí"!

               Lišta.cz: Registrací pres teno reklamní banner získáte 7.500 kreditu.